Konštrukcia bezpečnostných dverí

Svetové bezpečnostné dvere zo Slovenska
Ochránia tajomstvá vášho domova

Pri bezpečnostných dverách je dôležitá pevná konštrukcia, kvalitný materiál z ktorého sú dvere vyrobené a dverná výplň, ktorá zabezpečí zateplenie a odhlučnenie bytu. Práve tieto parametre boli kľúčové pri návrhu a vývoji bezpečnostných dverí Fornox.

 

 

 

Železné srdce v krásnom obale

Naše bezpečnostné dvere Fornox sú celokovovej konštrukcie, ktorá je tvorená dvoma oceľovými platňami, oceľovým rámom a oceľovými výstužami po celej ploche dverí. Celá konštrukcia je zváraná, čo zabezpečuje maximálnu pevnosť a bezpečnosť dverí.

O samotné zamykanie sa stará kvalitný rozvorový mechanizmus, ktorý je ovládaný bezpečnostným uzamykacím zámkom Rostex českej výroby. Za kvalitou rozvorového mechanizmu si stojíme a preto máte naň záruku až 6 rokov ! Bezpečnostné dvere Fornox sú štandardne chránené 17 bezpečnostnými istiacimi bodmi.  

Dvere sú vyplnené špeciálnym zvukovo-izolačným materiálom, ktorý zabezpečuje odhlučnenie dverí až do 40dB.

 

 

 

 

 

 

 

Certifikáty

Dôležitým parametrom pri bezpečnostných dverách nie je počet istiacich bodov ale certifikácia do bezpečnostnej triedy dverí. Tá nám prezradí, čo všetko dané bezpečnostné dvere naozaj vydržia. Certifikáciu bezpečnostných dverí vykonávajú špecializované spoločnosti napr. CERTEST,TREZORTEST a pod. Certifikáty musia byť platné k danému dátumu výroby dverí, a musia byť uvedené v jazyku krajiny, kde sa bezpečnostné dvere predávajú. Všetky naše bezpečnostné dvere sú certifikované autorizovanými skúšobňami.

Okrem certifikácie bezpečnostných dverí je dôležitá aby firma, ktorá sa venuje predaju a montáži bezpečnostných dverí vlastnila oprávnenie pre takúto činnosť, ktorá sa nazýva Licencia na prevádzkovanie technickej služby. Túto licenciu vydáva Krajské riaditeľstvo policajného zboru v danom regióne. Overenie pravosti licencie technickej služby môžete vykonať aj online na tejto adrese.

Viac o certifikátoch sa môžete dočítať v našom článku na tejto adrese.

Bezpečnostná zárubňa

Na to aby bola zaistená maximálna bezpečnosť či tepelná a zvuková izolácia, je potrebné spolu s dverami vymeniť aj bezpečnostnú zárubňu, tak aby tvorili jeden celok. Bezpečnostné zárubne sú presne uspôsobené pre daný konkrétny typ bezpečnostných dverí.

Bezpečnostná zárubňa je pripravená a uspôsobená pre ťažké bezpečnostné dvere. Nová bezpečnostná zárubňa je pevne ukotvená železnými kotvami, ktoré sú následne pevne spojené s bezpečnostnou zárubňou, zváraním. Následne sú celé bezpečnostné zárubne vyliate betónom poprípade sú kompletne zamurované !

Upozornenie: Bezpečnostná zárubňa musí byť vždy vyplnená betónom či kompletne zamurovaná – nie vyplnená PUR penou !!! Je to z dôvodu zachovania dokonalej bezpečnosti, pevnosti a zvukovo tepelnej izolácie. Bezpečnostné zárubne vyplnené PUR penou je možné ľahko prekonať roztiahnutím. Ak Vám nejaká firma prezentuje, že bezpečnostné zárubne nemusia byť vyplnené betónom ale stačí ich vyplniť PUR penou je to prvý signál, že nejde o bezpečnostné dvere.

Viac o bezpečnostných zárubniach sa môžete dočítať v našom článku.

Doplnky bezpečnostných dverí

Pri bezpečnostných dverách je nutné okrem bezpečnostnej zárubne myslieť aj na bezpečnostné dverné doplnky ako cylindrická vložka či dverné kovanie. Dverné komponenty by mali byť taktiež certifikované v bezpečnostnej triede. Predajca musí byť schopný zdokladovať bezpečnosť príslušnými certifikátmi.

Pri bezpečnostnej vložke dbajte na to aby bola chránená proti odvŕtaniu, vyhmataniu ale aj na to aby boli kľúče chránené patentom proti neoprávnenému kopírovaniu. Pri bezpečnostnom kovaní vyberajte také, ktoré chráni bezpečnostnú vložku prekrytím.

Na nami dodávané bezpečnostné dvere montujeme len najkvalitnejšie dverné doplnky ako sú cylindrické vložky Rakúskej výroby EVVA či bezpečnostné kovania Českého výrobcu Rostex. Samozrejmosťou je možnosť zvoliť si aj individuálne dverné doplnky. V našom sortimente nájdete výrobcov ako sú Mul-T-Lock, EVVA, FAB či Smart doplnky zo série Yale Smart Living.

Kvalitný záručný a pozáručný servis

Pri výbere bezpečnostných dverí musíte myslieť aj na možnosť ďalšieho servisovania dverí. Niektoré firmy ponúkajú len predaj a montáž dverí a tam to pre nich končí. V prípade, že sa Vám pokazí zámok alebo sa zabuchnete nebudete sa mať kam obrátiť. Preto pri výbere dverí myslite aj na tento dôležitý aspekt. Naša firma je na trhu už 25 rokov a pre svojich zákazníkov ponúkame kvalitný záručný a pozáručný servis ako je výmena pokazeného zámku, otváranie dverí, nastavenie a premazanie dverí a podobne.

 

Slovenské Bezpečnostné-protipožiarne dvere Fornox AK230/3 sú certifikované v 3. bezpečnostnej triede podľa EN 1627 – RC3 a ...
Slovenské Bezpečnostné dvere Fornox AK200/3 sú certifikované v 3. bezpečnostnej triede podľa EN 1627 – RC3. Bezpečnostné dvere...
Slovenské Bezpečnostné-protipožiarne dvere Fornox AK230/2 sú certifikované v 2. bezpečnostnej triede podľa EN 1627 – RC2 a ...
Slovenské Bezpečnostné dvere Fornox AK100/3 PLUS sú certifikované v 3. bezpečnostnej triede podľa EN 1627 – RC3 a ...
Slovenské Bezpečnostné dvere Fornox AK100/3 sú certifikované v 3. bezpečnostnej triede podľa EN 1627 – RC3 a taktiež...
Slovenské bezpečnostné dvere Fornox AK100/2 PLUS sú certifikované v II. bezpečnostnej triede podľa EN 1627. Bezpečnostné...
Slovenské bezpečnostné dvere Fornox AK100/2 sú certifikované v II. bezpečnostnej triede podľa EN 1627. Bezpečnostné dvere AK100/2 sú...
Exteriérové vchodové bezpečnostné dvere Fornox RD200/3 sú 17-bodové bezpečnostné dvere oceľovej konštrukcie, ktorá je tvorená 2 oceľovými...

Naši partneri