Bezpečnostné zárubne

Súčasťou každých bezpečnostných dverí je i bezpečnostná zárubňa, ktorá musí byť dostatočne pevná a rovnako ako dvere, musí byť certifikovaná. V ponuke máme niekoľko typov zárubní, ktoré sa odlišujú svojou konštrukciou. Typ zárubne určí technik po zameraní. Bezpečnostné zárubne pri montáži zameriame do roviny a ukotvíme navarením niekoľkých konzol. Takto ukotvené a pripravené zárubne následne vyplníme kvalitným betónom, vďaka čomu zárubňa dostane požadovanú pevnosť odolnosť proti roztiahnutiu.

Bezpečnostné zárubne Fornox

Bezpečnostná zárubňa Fornox je zváraná (nie nitovaná). Dodáva sa v prevedení CGKA alebo MZKA (podľa druhu muriva, rozmery prípadne krivosti stien). Zárubňa je zosilnená oceľovou platňou a v mieste zámku je vysoko odolný protikus zámku, ktorý okrem iného chráni zárubňu voči poškriabaniu a umožňuje ľahké zabuchnutie dverí. Na zárubni je špeciálne protihlukové, odolné EPDM celoobvodové tesnenie s dlhou životnosťou. Veľkou výhodou zárubní Fornox je fakt, že každý prvok je vymeniteľný, pre ľahšie servisovanie a zabezpečenie doživotnosti zárubne.

Bezpečnostné zárubne Fornox dodávame v niekoľkých farebných prevedeniach, podľa požiadaviek zákazníka. Štandardne sa vyrába v povrchovej úprave komaxit hnedá (RAL8028) alebo biela (RAL9003). Taktiež si môžete vybrať zo širokej farebnej palety RAL. V ponuke je aj povrchová úprava zárubní PREMIUM v dekore dreva.

Zárubňa FORNOX CGKA

Bezpečnostná zárubňa Fornox CGKA je určená do všetkých druhov muriva. Štandardne sa vyrába z ostením 100 – 160mm. Je vhodná k montáži aj do stavebných otvorov s krivou stenou. Pred samotným zabetónovaním sa zárubňa prizvára k oceľovým kotvám navŕtaným priamo v stene, čo násobne zvyšuje celkovú pevnosť zabudovania.

Zárubňa FORNOX CGKA

Bezpečnostná zárubňa Fornox MZKA je vhodná do všetkých druhov muriva. Je to dvojdielna, tzv. obložková zárubňa. Štandardne sa vyrába s ostením 100 – 150mm pričom sa dá nastaviť v rozsahu -20 až +25mm. Výhodou je, že svojimi límcami prekryje okraje steny s opadanou omietkou po vybratí pôvodnej zárubne. Najväčšou výhodou je to, že nie je vidieť veľké stavebné zásahy po výmene zárubne. Zárubňu kompletne vypĺňame betónovou zmesou cez 3 malé otvory navŕtané nad zárubňou.

Bezpečnostné zárubne PROFIL

Bezpečnostné zárubne Profil dodávame v niekoľkých farebných prevedeniach, podľa požiadaviek zákazníka. vybrať si môžete zo širokej farebnej palety RAL. Už v základe sú všetky bezpečnostné zárubne PROFIL dodávané v komaxitovej úprave, ktorá zabezpečuje vysokú odolnosť proti mechanickému poškodeniu zárubne. Štandardne sa zárubne dodávajú v hnedej alebo bielej farbe. 

    

 

 

Bezpečnostná zárubňa Profil s tesnením a otvormi pre uzamykací mechanizmus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kotvenie bezpečnostnej zárubne Profil do steny.

 

 

 

 

 

Naši partneri