Bezpečnostné zárubne

Súčasťou každých bezpečnostných dverí je i bezpečnostná zárubňa, ktorá musí byť dostatočne pevná a rovnako ako dvere, musí byť certifikovaná. V ponuke máme niekoľko typov zárubní, ktoré sa odlišujú svojou konštrukciou. Typ zárubne určí technik po zameraní. Bezpečnostné zárubne pri montáži zameriame do roviny a ukotvíme navarením niekoľkých konzol. Takto ukotvené a pripravené zárubne následne vyplníme kvalitným betónom, vďaka čomu zárubňa dostane požadovanú pevnosť odolnosť proti roztiahnutiu.

Bezpečnostné zárubne Fornox

Bezpečnostná zárubňa Fornox je zváraná (nie nitovaná). Dodáva sa v prevedení CGKA alebo MZKA (podľa druhu muriva, rozmery prípadne krivosti stien). Zárubňa je zosilnená oceľovou platňou a v mieste zámku je vysoko odolný protikus zámku, ktorý okrem iného chráni zárubňu voči poškriabaniu a umožňuje ľahké zabuchnutie dverí. Na zárubni je špeciálne protihlukové, odolné EPDM celoobvodové tesnenie s dlhou životnosťou. Veľkou výhodou zárubní Fornox je fakt, že každý prvok je vymeniteľný, pre ľahšie servisovanie a zabezpečenie doživotnosti zárubne.

Bezpečnostné zárubne Fornox dodávame v niekoľkých farebných prevedeniach, podľa požiadaviek zákazníka. Štandardne sa vyrába v povrchovej úprave komaxit hnedá (RAL8028) alebo biela (RAL9003). Taktiež si môžete vybrať zo širokej farebnej palety RAL. V ponuke je aj povrchová úprava zárubní PREMIUM v dekore dreva.

 

HLAVNÉ VÝHODY BEZPEČNOSTNEJ ZÁRUBNE FORNOX

  • Celokovový rám bezpečnosotných zárubní. Jednotlivé komponenty sú zvárané a nie nitované.

  • Zosilnená zárubeň v mieste zamykania prostredníctvom vysoko pevného a estetického dverného protikusu.

  • Zosilnené kazety na uzamykacie čapy

  • 3D nastavovacie pánty

  • Tesnenie na zárubni

  • Nerezový prah v cene

 

Zárubňa FORNOX CGKA

Bezpečnostná zárubňa Fornox CGKA je určená do všetkých druhov muriva. Štandardne sa vyrába z ostením 100 – 160mm. Je vhodná k montáži aj do stavebných otvorov s krivou stenou. Pred samotným zabetónovaním sa zárubňa prizvára k oceľovým kotvám navŕtaným priamo v stene, čo násobne zvyšuje celkovú pevnosť zabudovania.

Zárubňa FORNOX CGKA

Bezpečnostná zárubňa Fornox MZKA je vhodná do všetkých druhov muriva. Je to dvojdielna, tzv. obložková zárubňa. Štandardne sa vyrába s ostením 100 – 150mm pričom sa dá nastaviť v rozsahu -20 až +25mm. Výhodou je, že svojimi límcami prekryje okraje steny s opadanou omietkou po vybratí pôvodnej zárubne. Najväčšou výhodou je to, že nie je vidieť veľké stavebné zásahy po výmene zárubne. Zárubňu kompletne vypĺňame betónovou zmesou cez 3 malé otvory navŕtané nad zárubňou.

 

 


 

SCHÉMA BEZPEČNOSTNÝCH ZÁRUBNÍ FORNOX

 

 

 

ŠPECIÁLNA FORNOX ZÁRUBŇA

Obsahuje vnútorné zosilnenia vo všetkých miestach uzamykania. Ide o špeciálne zosílnené kazety, do ktorých presne zapadajú uzamykacie dverné čapy.

Vďaka integrovanému zosilneniu je znemožnené roztiahnutie, rozthnutie zárubne či páčenie.

Ďalšie výhody FORNOX zárubne:

- Zapadací protiplech zosilňuje zárubňu v mieste zamykania dverí. Okrem vysokej pevnosti je aj estetický a funkčný. 

- Integrované 3D nastavovacie pánty, vďaka ktorým sa dá doladiť zatváranie a tesnosť dverí

- Tesnenie nalepené na zárubni zvyšuje celkovú tesnosť dverí. Vďaka dvojitému tesneniu neprejde dnu žiaden pach, prach ani zima.

 

 

 

FORNOX zárubňa a jej špeciálne vlastnosti:

1. Protikorózna odolnosť - vďaka špeciálnej komaxitovej úprave zárubní.
2. Exkluzívny vzhľad - v ponuke máme aj Prémiový vzhľad zárubní vo farbe dverí
3. Vysoká pevnosť - vďaka integrovaným zosíleniam na zárubni
4. Dokonalé kotvenie - zárubne sú ukotvené do steny roxormi na 6 miestach pomocou zvárania, následne sú zárubne dokonalo zamurované a vyplnené betónom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Naši partneri