Predaj a montáž trezorovej techniky

Hľadáte správny trezor ? Naši pracovníci vám poradia pri výbere trezoru. Zabezpečujeme predaj a montáž trezorov. V ponuke máme kvalitné, certifikované trezory značiek Safetronics a Rottner-tresor.

Nakoľko kúpa trezora nie je bežná, prinášame vám stručný prehľad, na čo sa zamerať pri kúpe trezoru.

Certifikácia

Je trezor certifikovaný ? Ak chcete v trezore uchovávať vyššiu hotovosť alebo cennosti, je nutné sa poobzerať po certifikovanom trezore. Ak si chcete nechať poistiť cennosti uchovávané v trezore, poisťovňa od vás bude vyžadovať certifikovaný trezor. Podľa toho, akú hodnotu bude mať majetok, ktorý chcete v trezore uchovávať je nutné si zvoliť bezpečnostnú triedu trezoru.

Bezpečnostná trieda trezoru

Trezory sa rozdeľujú do 6 bezpečnostných tried (0. BT – V. BT). Najnižšia bezpečnostná trieda je 0. BT. Aj keď názov „nultá“ bezpečnostná trieda je celkom nešťastný, ide o relatívne vysokú triedu zabezpečenia. Táto trieda je vhodná na zabezpečenie hotovosti a cenností v celkovej sume až do 10 000€.

V. BT je najvyššia bezpečnostná trieda, pričom do trezoru v danej bezpečnostnej kategórii je možné uložiť cennosti a hotovosť do výšky 500 000€.

Bezpečnostná trieda

Cca. poistná suma

0. BT 10 000€
I. BT 16 500€
II. BT 40 000€
III. BT 133 000€
IV. BT 200 000€
V. BT 500 000€

Pred samotnou kúpou trezoru je nutné sa informovať na pravidlá a poistné sumy priamo vo svojej poisťovni.

Ohňovzdornosť trezoru

Veľa ľudí zabúda na tento parameter trezoru ale my ho považujeme za dôležitý. Ohňovzdorné trezory nie sú o moc drahšie od klasických trezorov ale oplatí sa priplatiť. Ohňovzdorný trezor vám ochráni dokumenty a cennosti aj v prípade požiaru. Ak už vlastníte trezor alebo s nejakého dôvodu nechcete siahnuť po ohňovzdornej úprave trezoru, je dobré si zaobstarať ohňovzdornú kazetu na dokumenty a cennosti. Cena takejto kazety je cca 40€. Kazeta má kompaktné rozmery, takže ju stačí vložiť do trezora. Výhodou ohňovzdornej kazety je aj odolnosť voči vode. Tá sa zíde v momente, keď príde na hasenie požiaru (takáto kazeta neprepustí oheň ani vodu po určitú dobu).

Trezory s ohňovzdornosťou 30. minút
Trezory s ohňovzdornosťou 60. minút
Trezory s ohňovzdornosťou 120. minút

Zámok trezoru

Ak už máte jasno v bezpečnostnej triede ako i v prevedení trezoru, je nutné si vybrať so širokej ponuky trezorových zámkov.

 • Kľúčový zámok – hlavnou výhodou je nižšia cena ako pri ostatných trezoroch. Nevýhodou je nutnosť nosenia kľúčov.
 • Kombinačný zámok – hlavnou výhodou je pohodlnosť (na odomknutie nepotrebujete kľúče). Nakoľko zámok pracuje na mechanickom princípe, nie je napájaný batériami, takže nie je potrebné meniť žiadne batérie (na rozdiel od elektronických zámkov). Nevýhodou je ťažšia manipulácia pri nastavovaní kódu a ťažšie ovládanie pre neskúsených používateľov.
 • Elektronický zámok – hlavnou výhodou je pohodlnosť pri ovládaní trezoru. Jednoduchá manipulácia a ovládanie, ktoré zvládne naozaj každý. Možnosť nastaviť viacero kódov (master kód a užívateľský kód). Pri väčšine el. zámkov je možné pozrieť si históriu vstupov do trezoru. Pri niektorých elektronických zámkoch je možné nastaviť časové okná (časový zámok) atď. Nevýhodou je vyššia obstarávacia cena a potreba menenia batérii.

Ak kupujete trezor na firmu, určite odporúčame zvoliť trezor s elektronickým zámkom.

Miesto inštalácie trezoru

Posledný krok je zvolenie miesta inštalácie trezoru. Nie vždy je možné zvoliť trezor zabudovaný do steny (stenový trezor) alebo trezor umiestniť do skrine (nábytkový trezor). Trezor je dobré umiestniť tak, aby nebol moc na očiach.

Podľa miesta inštalácie rozdeľujeme trezory na:

Ak máte zvolené miesto pre inštaláciu trezoru je nutné si dobre premerať rozmery a zistiť nosnosť (platí pre veľké 500kg trezory).

 

Pre výber trezoru môžete použiť aj náš filter trezorov, kde si priamo vyfiltrujete a nájdete správny trezor. Ak si aj napriek tomu nebudete vedieť dať rady, neváhajte sa obrátiť na našich technikov e-mailom: info@sykoralock.sk alebo telefonicky 0911 394 349. Kompletnú ponuku sejfov a trezorov nájdete aj na našom e-shope: www.sykoralock.sk

 

Okrem predaja realizujeme i sťahovanie a montáž na u nás zakúpené trezory po celej SR. Konkrétna cena na sťahovanie a montáž trezoru je na vyžiadanie. Pre nacenenie sťahovania trezoru s montážou je potrebné uviesť niekoľko informácii:

 • Typ trezoru
 • Miesto dodania trezoru

Ak ide o inštaláciu v budove na poschodí:

 • Je v danom objekte výťah, ktorý sa dá použiť na sťahovanie trezoru ?
 • Koľko schodov vedie na patričné miesto dodania trezoru ?
 • Existuje obmedzenie pre sťahovanie trezoru na vozíku ? (napr. v nákupných centrách je stanovená nosnosť na podlahy). V prípade ak sa trezor nedá preniesť na vozíku, je nutné trezor preniesť ručne.
 • Je nejaké časové obmedzenie kedy sa dá vykonávať montáž ? (napr. v nákupných centrách).

Informácie dôležité pre montáž trezoru:

 • Kam sa bude trezor kotviť ? (podlaha, stena, popr. kombinácia oboch)
 • Ide o kotvenie do panelu alebo tehly ?
 • Ak sa kotví do podlahy, aký je podklad ? Betón, drevo, ...
 • V prípade, že sa kotví do podlahy – je v podlahe podlahové kúrenie popr. iné rozvody ?
 •  Ak sa kotví do steny – nachádzajú sa v stene nejaké rozvody ? (napr. el. rozvody, plynové trubky, ... ) 

 

Aktuálne katalógy trezorov

 

 

 

 

Katalóg trezorov Safetronics

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katalóg trezorov Rottner-tresor

 

 

 

 

 

 

 

 

Naši partneri