Ako ušetriť peniaze pri kúpe bezpečnostných dverí

 

Pred kúpou bezpečnostných dverí je nutné poznať na ktoré parametre bezpečnostných dverí je dobré sa zamerať.

Poznáme 4 bezpečnostné triedy dverí:

  1. Bezpečnostná trieda – vhodná pre nenáročných užívateľov. Prvá bezpečnostná trieda poskytuje len základnú ochranu objektu.
  2. Bezpečnostná trieda – vhodná pre viac náročných užívateľov. Druhá bezpečnostná trieda je vhodná napr. na ochranu pivníc. 2. BT taktiež poskytuje len základnú ochranu objektu.
  3. Bezpečnostná trieda – vhodná pre náročných užívateľov, ktorý to so zabezpečením objektu myslia naozaj vážne. Tretia bezpečnostná trieda je veľmi vhodná na zabezpečenie bytov, alebo objektov kde sa požaduje vysoká ochrana objektu.
  4. Bezpečnostná trieda – najvyšší stupeň zabezpečenia. Štvrtá bezpečnostná trieda sa používa na zabezpečenie objektov ako sú banky či firmy kde sa točí vysoký objem peňazí.

Pamätajte že všetky bezpečnostné dvere musia vlastniť certifikát s akreditovanej skúšobne ! Parametre o bezpečnostnej triede ako i protipožiarnej odolnosti sú okrem certifikátu vypísané aj na štítku bezpečnostných dverí a zárubní (zvyčajne umiestnenom zo strany dverných pántov). Pokiaľ bezpečnostné dvere neobsahujú štítok s danými parametrami, pravdepodobne nie sú certifikované.

Pri kúpe bezpečnostných dverí si od predajcu bezpečnostných dverí nebojte vypýtať certifikáty dverí ako i licenciu Technickej služby. Licencia Technickej služby je potrebná na to, aby predajca mohol vykonávať činnosť v oblasti zabezpečenia objektov. Pamätajte, že v prípade poistenia nehnuteľnosti, si poisťovne zvyknú pýtať okrem certifikátov od bezpečnostných dverí i licenciu Tech. služby firmy, ktorá montáž realizovala.    

Protipožiarna odolnosť dverí:

Podľa legislatívy sa musia všetky novopostavené budovy osádzať protipožiarnym uzáverom, resp. protipožiarnym dverami. V našej ponuke máme len bezpečnostné – protipožiarne dvere, ktoré sú certifikované na:

  • Protipožiarnu odolnosť 30 minút
  • Protipožiarnu odolnosť 60 minút

Ako spoznáte, že bezpečnostné dvere sú aj protipožiarne ?

  • Stačí pozrieť na hranu dverí. Ak dvere obsahujú červené tesnenie (proti dymovú pásku) tak je predpoklad, že sú dvere protipožiarne. Okrem iného musia taktiež obsahovať certifikát o protipožiarnej odolnosti.

Uistite sa ako funguje záručný a pozáručný servis

  • Nie je nič horšie ako kúpiť lacné dvere, ktoré sa Vám hneď v prvom roku pokazia. Zákazník až potom zistí, že nie všetko je o cene, keď firma, ktorá mu montovala bezpečnostné dvere už neexistuje alebo má problémy vykonať takýto servis. Máme skúsenosti, že pri lacných dverách z Číny a Poľska sa zvyknú dosť často lámať dverné pánty, ktoré sa nedajú vymeniť za iné. Až keď má zákazník problém s dverami resp. so servisom, zistí, že lacné poľské dvere sa až tak nevyplatili a musí si kupovať nové dvere.

Pred kúpou dverí sa uistite, že predajca má kamennú predajňu, nikdy nekupujte bezpečnostné dvere od podomových predajcov, ktorí zvonia na zvončeky a ponúkajú lacné bezpečnostné dvere. Taktiež si preverte históriu firmy, koľko rokov je na trhu a aké skúsenosti majú ľudia z okolia s danou firmou či bezpečnostnými dverami. Ale hlavne nenechajte sa ulakomiť na lacné bezpečnostné dvere s pofidérnou kvalitou. Vždy myslite na to, že vchodové dvere meníte možno 2 krát za život a je to investícia na niekoľko desiatok rokov.      

 

Naši partneri